A A tekstgrootte:

Organisatie

Structuur en organogram

De NHB is een afdeling van het Nederlands Herseninstituut. Het Nederlands Herseninstituut is een instituut van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) en is gevestigd in Amsterdam. Hier bevindt zich de donorregistratie van de NHB en het laboratorium voor de verwerking en de opslag van het weefsel. De donorregistratie is het contactpunt voor hersendonoren en hun families, en voor wetenschappers die gebruik willen maken van hersenweefsel voor hun onderzoeksproject. Ook worden vanuit hier de hersenobducties gecoördineerd.

De obducties worden uitgevoerd in het VUmc door een patholoog, twee obductieassistenten en een sectieassistent. In totaal kunnen vier pathologen, twaalf obductieassistenten en vier sectieassistenten dag en nacht worden opgeroepen voor eventuele obducties.

De NHB is onderdeel van Brain Net Europe (BNE), een netwerk van negentien Europese Hersenbanken. Lees meer over BNE

Medewerkers

Logo Nederlands HerseninstituutVanuit het Nederlands Herseninstituut

Dr. Inge Huitinga
Dr. Inge Huitinga
Directeur NHB en project leider NHB-Psy
020 566 54 99
i.huitinga@nin.knaw.nl
Adelia, MSc
Adelia, MSc
Analist NHB-Psy
020 566 55 24
a.adelia@nin.knaw.nl
Drs. Afra van den Berg
Drs. Afra van den Berg
Analiste
020 566 55 02
a.van.den.berg@nin.knaw.nl
Petra Brom
Petra Brom
Communicatiemedewerker Donorprogramma
020 566 54 99
p.brom@nin.knaw.nl
Dr. Corbert van Eden
Dr. Corbert van Eden
Wetenschappelijk medewerker
020 566 55 24
c.van.eden@nin.knaw.nl
Isabell Ehmer
Isabell Ehmer
Medisch samenvatter
020 566 54 99
i.ehmer@nin.knaw.nl
Ing. Paul Evers
Ing. Paul Evers
Analist
020 566 55 02
p.evers@nin.knaw.nl
Hanneke Geut, MSc
Hanneke Geut, MSc
PhD student (VUmc en NHB)
+31 20 5665499
h.geut@vumc.nl
Mignon de Goeij MSc
Mignon de Goeij MSc
Medewerker Donorprogramma en Weefseluitgifte
020 5665499
m.de.goeij@nin.knaw.nl
Bonnie van Huik, MSc
Bonnie van Huik, MSc
Coördinator administratie
020 566 54 78
b.van.huik@nin.knaw.nl
Ing. Michiel Kooreman
Ing. Michiel Kooreman
Technisch coördinator
020 566 54 78
m.kooreman@nin.knaw.nl
Sophie Kuijper
Sophie Kuijper
Administratief medewerker
020 566 54 99
s.kuijper@nin.knaw.nl
Mark Mizee
Mark Mizee
Postdoc onderzoeker NHB-Psy
020 566 54 98
m.mizee@nin.knaw.nl
Geertje de Lange, MSc
Geertje de Lange, MSc
Project coördinator NHB-Psy
020 566 54 78
g.de.lange@nin.knaw.nl
Roxanne Roshandel
Roxanne Roshandel
Medisch samenvatter
+31 20 5665499
r.roshandel@nin.knaw.nl
Ling Shan, PhD
Ling Shan, PhD
Account manager
+31 20 5665478
l.shan@nin.knaw.nl

Medewerkers vanuit het VUmc

Pathologen

  • Dr. M. Bugiani
  • Prof. dr. J.M. Rozemuller
  • Prof. dr. P. van der Valk
  • Dr. P. van der Voorn

Logo VumcSectieassistenten

  • A. Bakker
  • P. Kraaijeveld
  • T. Oldert
  • M. van Ooijen

Obductieteam Nederlands Herseninstituut / NHB

  • Ing. J.J. Anink, 
  • Drs. A. van den Berg
  • C. Beudeker
  • N. Denneman
  • Ing. P. Evers 
  • J. Fransen
  • Ing. M. Kooreman
  • A. Muller
  • M. Oude Lohuis
  • T. van Ramesdonk
  • Ing. U. Unmehopa
  • J. in 't Veld
  • D. de Waard
  • Dr. Y. van der Werf

Wetenschappelijke toetsingscommissie

Wanneer de NHB een onderzoeksaanvraag voor hersenweefsel ontvangt, wordt deze door de toetsingscommissie beoordeeld op kwaliteit en belang van het onderzoek. De commissie bestaat uit:

  • Dr. I. Huitinga, neuroimmunoloog
  • Ing. M. Kooreman, technisch coördinator NHB
  • Dr. L. Shan, accountmanager NHB
  • Prof. dr. J.M. Rozemuller (VUmc, Amsterdam), neuropatholoog
  • Prof.dr. J. Verhaagen (Nederlands Herseninstituut, Amsterdam), moleculair bioloog

Extra leden voor NHB-Psy-aanvragen (hersenweefsel van donoren met een psychiatrische diagnose):

  • Dr. M. Mizee, postdoc onderzoeker NHB-Psy
  • Prof. Dr. P. Eikelenboom, emeritus hoogleraar geriatrische psychiatrie
  • Dr. S. Palmen, klinisch coördinator NHB-Psy en (kinder)psychiater UMC Utrecht Hersencentrum

Wetenschappelijke adviesraad

  • Prof. dr. D.A.J.P. Denys (psychiatrie)
  • Prof. mr. dr. J.K.M. Gevers (gezondheidsrecht)
  • Prof. dr. P. Heutink (genetica)
  • Drs. A.A. Keizer (geriatrie)
  • Prof. dr. H.P.H. Kremer (neurologie)
  • Dr. E. Marchiori (informatica)
  • Prof. dr. C.H. Polman (neurologie)
  • Prof. dr. P. van der Valk (pathologie)

Met dank aan

De NHB bedankt de volgende medewerkers van het VUmc en het Nederlands Herseninstituut voor hun medewerking: 

  • Alle leden van de meldkamer en de receptie van het VUmc
  • H. Stoffels, grafische vormgeving (Nederlands Herseninstituut)
  • J. van Veldhuisen en R. Otsen van de afdeling fotografie van het VUmc
  • W. Verweij, Engelse vertalingen (Nederlands Herseninstituut)

Organisatie