A A tekstgrootte:

Organisatie

Structuur en organogram

De NHB is een afdeling van het Nederlands Herseninstituut. Het Nederlands Herseninstituut is een instituut van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) en is gevestigd in Amsterdam. Hier bevindt zich de donorregistratie van de NHB en het laboratorium voor de verwerking en de opslag van het weefsel. De donorregistratie is het contactpunt voor hersendonoren en hun families, en voor wetenschappers die gebruik willen maken van hersenweefsel voor hun onderzoeksproject. Ook worden vanuit hier de hersenobducties gecoördineerd.

De obducties worden uitgevoerd in het Amsterdam UMC, locatie VUmc, door een patholoog, twee obductieassistenten en een sectieassistent. In totaal kunnen vier pathologen, twaalf obductieassistenten en vier sectieassistenten dag en nacht worden opgeroepen voor eventuele obducties.

De NHB is onderdeel van Brain Net Europe (BNE), een netwerk van negentien Europese Hersenbanken. Lees meer over BNE

Medewerkers

Vanuit het Nederlands HerseninstituutLogo Nederlands Herseninstituut

Prof. dr. Inge Huitinga
Prof. dr. Inge Huitinga
Directeur NHB
020 566 54 99
i.huitinga@nin.knaw.nl
An Achterbergh-Jansen
An Achterbergh-Jansen
Administratief medewerker
020 5665499
a.achterbergh-jansen@nin.knaw.nl
Fatmanur Aydin
Fatmanur Aydin
Medisch samenvatter
020 5665499
f.aydin@nin.knaw.nl
Drs. Afra van den Berg
Drs. Afra van den Berg
Analist
020 566 55 02
a.van.den.berg@nin.knaw.nl
Laura Boekel, MSc
Laura Boekel, MSc
Medewerker Donorprogramma & Weefseluitgifte
020 5665499
l.boekel@nin.knaw.nl
Petra Brom
Petra Brom
Communicatiemedewerker Donorprogramma
020 566 54 99
p.brom@nin.knaw.nl
Isabell Ehmer
Isabell Ehmer
Medisch samenvatter
020 566 54 99
i.ehmer@nin.knaw.nl
Ing. Paul Evers
Ing. Paul Evers
Analist
020 566 55 02
p.evers@nin.knaw.nl
Nina Fransen
Nina Fransen
PhD student
020 5665524
n.fransen@nin.knaw.nl
Hanneke Geut, MSc
Hanneke Geut, MSc
PhD student (VUmc en NHB)
+31 20 5665499
h.geut@vumc.nl
Mignon de Goeij MSc
Mignon de Goeij MSc
Bureaumanager & Coördinator NHB-MS
020 5665478
m.de.goeij@nin.knaw.nl
Minke Groot, MD
Minke Groot, MD
Coördinator Medische Gegevens
020 5665478
m.groot@nin.knaw.nl
Marja Janse
Marja Janse
Medisch samenvatter
020 5665478
m.janse@nin.knaw.nl
Ing. Michiel Kooreman
Ing. Michiel Kooreman
Technisch coördinator
020 566 54 78
m.kooreman@nin.knaw.nl
Mark Mizee
Mark Mizee
Business developer
020 5665478
m.r.mizee@amc.uva.nl
Ling Shan, PhD
Ling Shan, PhD
Medewerker weefseluitgifte
+31 20 5665478
l.shan@nin.knaw.nl
Manon Vincenten
Manon Vincenten
Analist
020 5665524
m.vincenten@nin.knaw.nl

Medewerkers vanuit het Amsterdam UMC, locatie VUmcLogo Vumc

Pathologen

  • Dr. M. Bugiani
  • Prof. dr. J.M. Rozemuller
  • Prof. dr. P. van der Valk
  • Dr. P. van der Voorn

Sectieassistenten

  • A. Bakker
  • P. Kraaijeveld
  • T. Oldert
  • M. van Ooijen

Obductieteam Nederlands Herseninstituut / NHB

  • Ing. J.J. Anink, 
  • Drs. A. van den Berg
  • C. Beudeker
  • Ing. P. Evers
  • S. Kiljan
  • Ing. M. Kooreman
  • A. Muller
  • M. Oude Lohuis
  • J. Quarré
  • T. van Ramesdonk
  • Ing. U. Unmehopa
  • D. de Waard
  • Prof. dr. Y. van der Werf

Wetenschappelijke toetsingscommissie

Wanneer de NHB een onderzoeksaanvraag voor hersenweefsel ontvangt, wordt deze door de toetsingscommissie beoordeeld op kwaliteit en belang van het onderzoek. De commissie bestaat uit:

  • Prof. dr. I. Huitinga, neuroimmunoloog
  • Dr. L. Shan, accountmanager NHB
  • Prof. dr. J.M. Rozemuller (Amsterdam UMC, locatie VUmc), neuropatholoog

Extra lid voor NHB-Psy-aanvragen (hersenweefsel van donoren met een psychiatrische diagnose):
Prof. Dr. P. Eikelenboom, emeritus hoogleraar geriatrische psychiatrie

  • Wetenschappelijke adviesraad:
  • Prof. dr. D.A.J.P. Denys (psychiatrie)
  • Prof. mr. dr. J.K.M. Gevers (gezondheidsrecht)
  • Prof. dr. P. Heutink (genetica)
  • Drs. A.A. Keizer (geriatrie)
  • Prof. dr. H.P.H. Kremer (neurologie)
  • Dr. E. Marchiori (informatica)
  • Prof. dr. C.H. Polman (neurologie)
  • Prof. dr. P. van der Valk (pathologie)

Met dank aan

De NHB bedankt de volgende medewerkers van het Amsterdam UMC, locatie VUmc en het Nederlands Herseninstituut voor hun medewerking: 

  • Alle leden van de meldkamer en de receptie van het Amsterdam UMC, locatie VUmc
  • H. Stoffels, grafische vormgeving (Nederlands Herseninstituut)
  • J. van Veldhuisen en R. Otsen van de afdeling fotografie van het Amsterdam UMC, locatie VUmc
  • W. Verweij, Engelse vertalingen (Nederlands Herseninstituut)

Organisatie